دانلود رایگان مهمترین نمونه سوالات آیین نامه رانندگی - پرتکرار

نمونه سوالات آیین نامه

این مجموعه با گردآوری مهمترین و پرتکرار ترین نمونه سوالات آیین نامه رانندگی و امکان دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه رانندگی سعی دارد به هم وطنان عزیز از سراسر کشور که قصد شرکت و قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی رانندگی دارند کمک کند تا بدون صرف هزینه و در کم ترین زمان ممکن لیست از سوالات بسیار مهم و پرتکرار در آزمونهای مختلف آیین نامه اععم از اصلی - مقدماتی و فنی دسترسی داشته باشند.

برای مشاهده بسته های دانلودی کلیک کنید

دانلود نمونه ها

مهم ترین ها:

مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه آن دسته از نمونه سوالات آیین نامه رانندگی می باشند که بیشترین تکرار را تابحال در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی داشته اند .

بنابراین به احتمال زیاد مجموعه مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه در آزمون آیین نامه شما نیز خواهد آمد .

به طور کلی حل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی قبل از امتحان به شدت توصیه می شود . شما باید تا حایی که می توانید انواع نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی را ببینید و سعی کنید خودتان آن ها را حل نمایید و سپس پاسخ خود را با پاسخ های صحیح آزمون آیین نامه مقایسه نمایید

دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی اصلی ,فنی و مقدماتی, بی سوادی با جواب

مجله راه و رانندگی : مرجع دانلود سوالات آیین نامه

وبسایت راه و رانندگی محلی برای کسب اخبار مرتبط با راه و رانندگی و مرجع دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی اصلی ,فنی و مقدماتی با جواب برای سال 1398 میباشد.

جدید ترین اخبار مرتبط با راه , رانندگی و خودرو و ارائه مقالات معرفی خودروهای روز دنیا و مقایسه ماشین های موجود در بازار ایران به لحاظ فنی از دیگر زمینه های فعالیت مجله راه و رانندگی میباشد.

دانلود نمونه سوال آیین نامه 98

در راستای سیاست هایی که مدیریت مجله راه و رانندگی دارد قطعا و یقینا کمک به افراد متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی قطعا اولین و اصلی ترین هدف مجله راه و رانندگی ایران میباشد و سایر فعالیت ها جنبه اطلاع رسانی دارند.

نحوه دانلود از مجله راه و رانندگی

مطابق با تصمیم مدیریت مجله راه و رانندگی ایران یک جشنواره ویژه 3 ماهه در شروع به فعالیت سایت از اول برج 2 تا انتهای برج 4 را در دستور کارمان قرار داده ایم و همه فایل هایمان را بصورت صددرصد رایگان برای دانلود در اختیار هموطنان گرامی از سراسر کشور قرار میدهیم . امیدواریم این جشنواره رایگان مجله راه و رانندگی بتواند باب یک همکاری مستمر را با شما هموطن گرامی باز کند.

لینک های دانلود سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی + سایر فایل ها

صفحه دانلود فایل ها

برای مشاهده بسته های دانلودی سوالات آیین نامه کلیک کنید

دانلود نمونه ها

 


سوالات آیین نامه رانندگی

سوال ها و آزمون های سال 98 با جواب

بروز بودن فایل ها مهم ترین مشخصه ماست و البته تمام سیاست و اهدافمان هم بر همین مبنا استوار است که بتوانیم کاملا بروز باشیم و با ارائه آزمون ها و نمونه سوال آیین نامه رانندگی با جواب برای سال 98 و ماه جاری بتوانیم کمک حداکثری را به متقاضیان دریافت گواهینامه بکنیم.

هم اکنون 5 سطح و فایل مختلف را در دسته بندی ها قرار داده ایم که متقاضیان بتوانند دقیقا چیزی را که میخواهند دانلود و مورد استفاده قرار دهند.

برای مشاهده بسته های دانلودی سوالات آیین نامه کلیک کنید

دانلود نمونه ها

 

سوالات آیین نامه اصلی 98 , نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب , نمونه سوال آیین نامه 98 فنی با جواب + بسته طلایی که شامل هر 3 مورد فوق بوده و البته یک فایل حاوی متن و ویدئو برای آموزش رانندگی و نحوه موفقیت در آزمون شهری گواهینامه دسته بندی هایی هستند که امکان دانلودشان هم اکنون فراهم میباشد.

عضویت در مجله راه و رانندگی

شما عزیزان با عضویت در مجله راه و رانندگی علاوه بر دریافت لینک های دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی 98 با جواب خواهید توانست بسته های تشویقی و فایل های مفید دیگری را که بصورت مستمر در سایت آپلود خواهند شد را دانلود کنید.

قبولی تضمینی در آزمون های گواهینامه رانندگی : مجله راه و رانندگی

علاوه بر اینها این مجله میتواند کمک بسیار زیادی در خصوص افزایش میزان اطلاعات عمومی شما در زمینه ماشین ها , وضعیت راه ها و رانندگی در شرایط مختلف جوی و..بکند.

در نهایت امیدواریم بتوانیم  به شما عزیزان هموطن کمک کنیم تا منابع کامل , بروز و دقیقی اععم از محتواهای آموزشی و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب را در اختیار داشته باشید.  

ما با تهیه و انتشار بروزترین نمونه سوالات آیین نامه 98 و 97 کمک خواهیم کرد تا با خیالی بسیار راحت و با حداقل استرس در آزمون مشارکت کرده و با اولین سنجش قبولی و دریافت گواهینامه را جشن بگیرید.

نمونه سوال آیین نامه رانندگی اصلی 98

قبولی شما را میتوانیم تضمین کنیم اگر این نمونه سوالات آیین نامه اصلی 98 را بدرستی مطالعه کنید . شک نداشته باشید اصلا نیازی به مطالعه جزوه یا کتاب دیگری ندارید . فقط نمونه سوالات آیین نامه اصلی 98 را مطالع کنید , قبولی تضمینی و دریافت گواهینامه رانندگی را بدست خواهید آورد.

 

آنچه در بسته سوالات آیین نامه اصلی 97 موجود است:

این بسته سوالات آیین نامه اصلی 97 شامل سوالاتی هست که در سال 97 در آزمونهای آیین نامه مورد استفاده قرار میگیرد . تماما همه آزمونها را دارد و اگر آنها را بدرستی بخوانید قطعا یکی از آزمونها در روز امتحان جلوی شما خواهد بود و براحتی میتوانید قبول شوید.

قبولی تضمینی با بروزترین سوالات آیین نامه رانندگی با جواب

بله همه سوالات با جواب صحیح هستند و فقط کافیست چند ساعتی وقت گذاشته و سوالات را بدرستی مطالعه نمایــــید.

دانلود سوالات آیین نامه اصلی 97 با جواب

برای دانلود و دریافت فایل سوالات آیین نامه رانندگی اصلی با جواب برای سال 97 از دکمه زیر یا دکمه کناری تحت عنوان خرید و افزودن به سبد خرید استفاده نمایید. بعد از طی مراحل پرداخت لینک دانلود سوالات نمایش داده شده و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد.

اگر توانایی و آشنایی با خرید اینترنتی ندارید مبلغ 5000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کرده و اطلاعات پرداخت را از طریق تلگرام یا واتساپ برای ما ارسال نمایید . تا سوالات را در تلگرام دریافت کنید.

 

دانلود رایگان نمونه سوال آیین نامه اصلی , فنی و مقدمانی

قبولی شما را در آزمون آیین نامه تضمین میکنیم:

شاید صحبت کردن از تضمین نتواند جان مطلب را ادا کند ولی آنچه کاربران سایت به ما منتقل کرده اند گویای یک چیز است که تقریبا همه افرادی که به این آزمون ها و سوالات دسترسی پیدا کرده و بخوبی و با صرف چند ساعت زمان آن را مطالعه کرده اند براحتی توانسته اند این آزمون را با موفقیت به پایان برده و قبول شوند . از همین روست که میتوانیم ادعا کنیم با داشتن این بسته ها قبولی شما را تضمین میکنیم.

فیلم های آموزشی قبولی در ازمون شهری گواهینامه - قبولی تضمینی

اگر بخواهیم بصورت عامیانه در مورد محتویان داخل بسته های دانلودی بنویسیم اینگونه است که همه آزمون هایی که از سوی راهنمایی و رانندگی استفاده میشود را ( در سال 1397 ) در یک بسته گردآوری کرده ایم و در روز آزمون سوالاتی که شما باید جواب دهید قطعا یکی از همین آزمون ها خواهد بود.

سوالات آیین نامه رانندگی 97 با جواب

کاربران گرامی مجله راه و رانندگی ایران اگر در سال 97 شما یا یکی از اقوام شما قصد شرکت در آزمون گواهینامه رانندگی را دارید توصیه میکنیم حتما یکی از فایل های ما را حداقل دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید . قبولی و دریافت گواهینامه را برایتان بسیار راحتر از قبل خواهد کرد . دانلود رایگان نمونه سوال آیین نامه مقدماتی با جواب و دانلود رایگان نمونه سوال آیین نامه فنی 97 با جواب کنید . البته در نظر داشته باشید کلیه فایل های دانلود کامل میباشند و به واسطه رایگان بودن ناقص نیستند و  صرفا در همین مدت زمان 3 ماهه جشنواره ویژه شروع سایت این امکان فراهم خواهد بود و سایت در اواخر تیر ما به سرور اصلی و فروشگاهی منتقل شده و حالت دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه هم به اتمام خواهد رسید. 

دانلود نمونه سوال آیین نامه اصلی , مقدماتی و فنی

با ورود به زیر نمونه سوالات آیین نامه اصلی , مقدماتی و فنی را دانلود کنید.

فقط یک گام تا دانلود و دریافت کاملترین مجموعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی , فنی و مقدماتی باقیست . روی لینک زیر کلیک کرده و دانلود کنید.

 

سوالات آیین نامه با جواب

این بسته شامل همه آزمون های میباشد و با نام بسته طلایی همینک میتوانید آن را مشاهده و خریداری کنید.

آزمون فنی آیین نامه رانندگی ۱۳۹۷

این بسته شامل سوالات و آزمونهای فنی آیین نامه در سال 1397 میباشد

آیین نامه مقدماتی

این بسته هم حاوی سوالات آیین نامه مقدماتی میباشد بصورت بسیار کامل و در 16 خرداد 97 بروز رسانی شده است.

آیین نامه اصلی

کاملترین مجموعه سوالات و منبع آیین نامه اصلی رانندگی را که در سطح اینترنت میتوانید پیدا کنید . این مجموعه هم در 16 خرداد  97 بروزرسانی شده است.

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی بی سوادی

بسته ویژه ای شامل تمامی آزمون هایی که برای دریافت گواهینامه توسط افراد بیسواد در سال 97 موجود میباشند را میتوانید در یک فایل پی دی اف کامل دریافت و مورد استفاده قرار دهید . دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی بی سوادی همانند سایر فایل های سایت هم اکنون رایگان بوده و میتوانید با ورود به صفحه دانلود فایل ]ا آنرا مشاهده و دانلود نمایید.

سوالات آیین نامه بی سوادی 97 با جواب

مرجع تخصصی سوالات آیین نامه بی سوادی با جواب برای سال 1397

دانلود رایگان

تا پایان تیر ماه 1397 لازم نیست هزینه ای بابت دانلود فایل ها پرداخت کنید و میتوانید بصورت کاملا رایگان دانلود کیند. البته مدیریت مجله راه و رانندگی این حق را برای خود محفوظ میداند هر زمان که صلاح بداند دانلود رایگان را لغو کند , که البته در صورت لغو این جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد.

شما هم اکنون میتوانید رایگان کاملترین مجموعه سوالات برای موفقیت در آزمون آیین نامه 1397 برای موفقیت در آزمون آیین نامه رانندگی را دانلود کنید.

راه های تماس

اگر در دانلود و دریافت فایل ها بصورت اینترنتی مشکل دارید میتوانید در تلگرام یا واتساپ آنها را دریافت کنید.

بدین منظور میتوانید با پشتیبانی مجله راه و رانندگی تماس بگیرید.

شماره ارتباط با پشتیبانی در تلگرام و واتساپ : 09332978858

شماره تماس تلفنی :09356718135

فرم ارتباط با پشتیبانی:

از فرم زیر هم میتوانید برای برقراری ارتباط استفاده کنید.

.

تا چه حد خواندن مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه میتواند تاثیر داشته باشد ؟

باید بگوییم خیلی خیلی زیاد .

شما ممکن است با خواندن مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه و بدون خواندن کتاب آیین نامه هم به راحتی در آزمون آیین نامه قبول شوید . ولی برعکس آن ممکن است لزوما اتفاق نیافتد .

یعنی ممکن است کتاب آیین نامه را کامل بخوانید ولی مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه را نخوانید و در آزمون آیین نامه قبول نشوید .

البته ما توصیه می کنیم در کنار خواندن مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه حتما کتاب را نیز بخوانید . به خصوص توصیه می شود مهم ترین مفاهیم تابلو ها و علائم راهنمایی و رانندگی را از روی کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی خود بخوانید .

در ادامه برخی از مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه تستی با پاسخ را خواهیم دید .

مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی

۱- فاصله مناسب از جدول هنگام پارک … ؟

 1. نیم متر از جلو – یک متر از عقب – ۴۰ سانتی متر از جدول
 2. ۱ متر از جلو – ۱ متر از عقب – ۴۵ سانتی متر از جدول
 3. ۱ متر از جلو – نیم متر از عقب – ۴۵ سانتی متر از جدول
 4. ۱ متر از جلو – ۱ متر از عقب – ۴۰ سانتی متر از جدول

جواب صحیح گزینه ۲


۲- بیشترین نوع آلودگی وسایل نقلیه موتور کدام است ؟

 1. آلودگی دیداری
 2. آلودگی شنیداری
 3. آلودگی هوا
 4. همه موارد

جواب صحیح گزینه ۳


۳- موثر ترین عضو بدن در رانندگی کدام است ؟

 1. پاها
 2. چشم ها
 3. دست ها
 4. قلب

جواب صحیح گزینه ۲


۴- به هنگام رانندگی در طول روز در شرایط مه آلود چه کار باید انجام دهید ؟

 1. از نور بالا استفاده کنید
 2. از نور پایین استفاده کنید
 3. چراغ بغل را روشن کنید
 4. چراغ راهنما را روشن کنید

جواب صحیح گزینه ۲


۵- استفاده از لاستیک های فرسوده و غیر استاندارد در وسایل نقلیه چگونه است ؟

 1. مجاز است
 2. ممنوع است
 3. در صورت ضرورت بلامانع است
 4. در تابستان بلامانع است

جواب صحیح گزینه ۲


۶- برای گردش به چپ در راه های بیرون شهر که منحصر به دو خط عبور رفت و برگشت بوده و مانع فیزیکی وسط جاده نداشته باشد ، رانندگان موظفند وسایل نقلیه را … ؟

 1. در وسط راه متوقف و باعلامت دادن به سایرین گردش نمایند
 2. راهنمای سمت چپ را روشن و گردش نمایند
 3. در شانه راه و یا منتهی الیه سمت راست راه متوقف و سپس با رعایت حق تقدم گردش نمایند
 4. در وسط راه با زدن راهنما به سمت چپ گردش نمایند

جواب صحیح گزینه ۳


۷- حرکت در پوشش وسایل نقلیه امدادی در حال ماموریت برای سایر وسایل نقلیه چگونه است ؟

 1. مجاز است
 2. محدودیتی ندارد
 3. در صورت رعایت ایمنی مجاز است
 4. ممنوع است

جواب صحیح گزینه ۴


۸- کدام یک از موارد زیر جان فرد را به خطر می اندازد ؟

 1. فقدان تنفس
 2. بالا بودن درجه حرارت بدن
 3. داشتن ضربان قلب
 4. خراشیدگی پوست

جواب صحیح گزینه ۱


۹- در صورتی که خودرو جوش آورده چه اقدامی می بایست انجام داد ؟

 1. در کنار راه متوقف و در رادیاتور را باز کرده و داخل آن آب اضافه کنیم
 2. به مسیر خود ادامه داده خودرو را به اولین تعمیر گاه انتقال دهیم
 3. در کنار راه توقف و به هیچ وجه در رادیاتور را باز نکنید و با احتیاط مقداری آب بر روی رادیاتور بریزید
 4. خودرو را در حین حرکت خاموش تا رادیاتور خنک شود

جواب صحیح گزینه ۳


مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه مربوط به مفاهیم تابلوهای راهنمایی و رانندگی

۱۰- تابلوی زیر بیان گر چه چیزی می باشد ؟

مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

 1. عبور کلیه وسایل نقلیه ممنوع
 2. حق تقدم عبور با شما
 3. حق تقدم عبور با وسایل نقلیه مقابل است
 4. سبقت ممنوع

جواب صحیح گزینه ۴


۱۱- تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر به چه مفهومی می باشد ؟

مهم ترین نمون سوال های آزمون آیین نامه

 1. ریزش سنگ
 2. پرتاب سنگ
 3. راه لغزنده
 4. جاده باریک می شود

جواب صحیح گزینه ۱


۱۲- معنای تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر چیست ؟

The most important questions driving regulations

 1. جهت عبور در میدان
 2. رعایت حق تقدم
 3. به تابلوی ایست نزدیک می شوید
 4. به میدان نزدیک می شوید

جواب صحیح گزینه ۳


۱۳- تا چند متری ورودی و خروجی مراکز فوریت های پزشکی ایستادن وسایل نقلیه ممنوع است ؟

 1. ۱۵۰ متری
 2. ۲۰ متری
 3. ۱۵ متری
 4. محدودیتی ندارد

جواب صحیح گزینه ۳


۱۴- در هنگام پارک در سربالایی و در راه بدون جدول ، فمران وسیله نقلیه باید به کدام سمت چرخانده شود ؟

 1. سمت چپ
 2. تفاوتی ندارد
 3. سمت راست
 4. مخالف عقربه ساعت

جواب صحیح گزینه ۳


۱۵- کدام قطعه از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری می کند ؟

 1. انژکتور
 2. صافی بنزین
 3. صافی هوا
 4. پروانه

جواب صحیح گزینه ۳


۱۶- یکی از مزیت های ترمز های ضد قفل ABS عبارت است از … ؟

 1. در هنگام ترمز گیری از قفل شدن در های خودرو جلوگیری می کند
 2. در هنگام ترمز گیری مسافت توقف خودرو را افزایش می دهد
 3. در هنگام ترمز گیری موجب سر خوردن وسیله نقلیه می شود
 4. در هنگام ترمز گیری امکان فرمان دادن و هدایت بهتر خودرو را می دهد

جواب صحیح گزینه ۴


۱۷- حرکت از روی خطوط هاشور در حاشیه راه ها که معمولا کناره اتوبان ها ، آزاد راه ها ، بزرگراه ها و تونل ها کشیده می شوند ؟

 1. مجاز است
 2. در شب ها مجاز است
 3. در صورت ترافیک سنگین مجاز است
 4. ممنوع است

جواب صحیح گزینه ۴


۱۸- سبقت از طرف راست وسیله نقلیه ای که در حال گردش به چپ است … ؟

 1. فقط در معابر شریانی درجه دو ممنوع است
 2. ممنوع است
 3. در هنگام روز مجاز است
 4. مجاز است

جواب صحیح گزینه ۴


۱۹- دور زدن تا چه فاصله ای از پیچ ها که میدان دید کافی ندارند ممنوع است ؟

 1. ۲۵۰ متری
 2. ۲۰۰ متری
 3. ۳۰۰ متری
 4. ۱۵۰ متری

جواب صحیح گزینه ۴


چندین سوال از مجموعه مهم ترین نمونه سوالات آیین نامه با جواب را با هم دیدیم .

برای آمادگی در آزمون آیین نامه اصلی و قبولی در این امتحان توصیه می شود حتما نمونه سوالات آیین نامه اصلی را دانلود کنید و قبل از آزمون اصلی خود این نمونه سوالات را بخوانید .

همین طور قبل از آزمون مقدماتی نیز سعی کنید مهم ترین سوالات آیین نامه مقدماتی را دانلود کنید و با انواع سوالات آشنا شوید .

اگر امتحان اصلی آیین نامه دارید می بایست حتما بر بخش فنی کتاب آیین نامه تسلط داشته باشید و توصیه میکنیم قبل از آزمون آیین نامه اصلی نمونه سوالات فنی نیز بخوانید .


به شما توصیه می کنیم حتما مجموعه ای که شامل ۴۷۰ نمونه سوال آیین نامه اصلی فوق العاده مهم با جواب که با خواندن آن به احتمال نزدیک به ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه اصلی قبول خواهید شد را با کلیک بر روی دکمه زیر دانلود کنید و بخوانید .

18 Jul 2019