آنی گیر سیمان : سفت کردن سریع ملات و سیمان

آنی گیر سیمان

آنی گیر ZQS محلولی است که پس از اضافه شدن به سیمان باعث کاهش زمان گیرش آن به کمتر از یک دقیقه بر می‌گردد و از این نظر عملکردی مشابه محلول Sika-2 دارد. از این محلول برای جلوگیری از نشت شدید آب در سازه‌های بتنی، منابع و مخازن، زیر زمین‌ها و به طور کلی کلیه مواردی که نیاز به جلوگیری موقت و یا دائم نشت آب باشد استفاده می‌گردد. از دیگر مصارف این محلول به مواردی که نیاز به تحکیم و یا بهره‌برداری سریع از کار باشد می‌توان اشاره نمود در این صورت زمان گیرش بسیار کوتاه است و امکان استفاده سریع از کار را ممکن می‌سازد.

مزایا

کاربرد سریع و آسان

عملکرد سریع و مؤثر

غیرسمی و غیر قابل اشتعال

قیمت مناسب

موارد مصرف

جلوگیری از نشت آب

خشک کردن محیط جهت انجام تعمیرات

آب‌بندی اولیه برای انجام تعمیرات اساسی

 آنی گیر سیمان و روش و میزان مصرف

یک حجم آنی‌گیر سیمان را با دو حجم سیمان مخلوط و استفاده نمایید. روش معمول مصرف به این صورت است که محلول آنی گیر را در ظرف مناسبی ریخته و سیمان را به‌طور یکنواخت و سریع به آن اضافه نموده و به سرعت و به مدت کوتاهی مخلوط کرده تا خمیر یکنواختی بدست آید. و بلافاصله با دست یا ماله آن را در محل نشت قرارداده و فشار یکنواختی دهید تاسفت شود . زمان گیرش مخلوط 30 ال 40 ثانیه از زمان آغاز مخلوط کردن می‌باشد. افزایش دمای محیط و مواد باعث سرعت انجام واکنش و کوتاه‌تر شدن زمان گیرش می‌شود.

توجه: جهت طولانی تر شدن زمان گیرش، آنی‌گیر و سیمان را به روش مناسب مثلاً قراردادن در داخل یخچال سرد نمایید.

نکات مهم

سطوح کار را قبلاً تمیز و آماده نموده و قطعات سست و لق را جدا نمایید.

آب‌های اضافی محیط را قبلاً جمع‌آوری نمایید.

ملات را فقط به میزان لازم برای یک بار مصرف آماده نمایید.

برای سطوح با نشت وسیع به صورت تکه تکه عمل کنید به این ترتیب که نشت آب را به یک نقطه هدایت نمایید سپس با قراردادن یک تکه لوله P.V.Cدر محل نشت، آب را به خارج انتقال داده و اطراف آن را محکم نمایید سپس با قراردادن یک قطعه سنگ یا بتن در داخل لوله جلوی نفوذ آب را موقتاً گرفته و بلافاصله روی آن را با ملات آنی‌گیر بپوشانید.

مشخصات فنی آنی گیر سیمان

حالت فیزیکی

مایع

رنگ

قرمز

وزن مخصوص

1.3gr/cm3

یون کلر

ندارد

PH

بالاتر از 10

زمان مصرف و نحوه نگهداری

حداقل یکسال در محیط سرپوشیده

بسته بندی

گالن‌ پلاستیکی 25 و بشکه‌های 250 کیلوگرمی

 

13 Aug 2017